خانه » گالری عکس » عکس و بیوگرافی عبدالله روا مجری + ماجرای همسر و خانواده

عکس و بیوگرافی عبدالله روا مجری + ماجرای همسر و خانواده

عکس و بیوگرافی عبدالله روا مجری + ماجرای همسر و خانواده

عبدالله روا و مادرش

عبدالله روا بروجنی و مادرش

خانواده عبدالله روا کودکی عبدالله روا

کودکی عبدالله روا

عبدالله روا عبدالله روا و برادرش (2) عبدالله روا و برادرش (1)

بیوگرافی عبدالله روا

عبدالله روا ۵ اسفند ۱۳۶۴ در بروجن چهارمحال بختیاری، شاعر و مجری است.

فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه شهید بهشتی است، وی کارش را از شبکه استانی شروع کرد و فرزند شهید است.

 

خانواده عبدالله روا

چهار خواهر و برادر دارد و او فرزند ارشد خانواده است، پدرش معلم بود و بسیجی داوطلب جبهه های جنگ، عبدالله ۱۱ ماهه بود که پدر در بهمن ۱۳۶۵ عملیات کربلای پنج شلمچه به شهادت رسید، مادرش سپس با یکی از همرزمان پدرش ازدواج کرده و چهار خواهر و برادرش از پدر خوانده اش هستند

 

عبدالله روا و همسرش خواهرش عکس بیوگرافی

برخی سایت ها این عکس را به عنوان همسر عبدالله روا معرفی میکنند که صحت ندارد . عکس و خبری از وضعیت تاهل عبدالله روا منتشر نشده است.

 

استعداد شعر

عبدالله روا : سوم دبستان در مسابقات هشت گانه ی فرهنگی، در شهرمون اول شدم، تا سال اول راهنمایی شعر نگفتم،یک چهار پاره گفتم که از مدرسه بیرون نرفت چون گفتند مال خودت نیست !

کاملش را یادم نیست اما بخشی اش می گفت : زندگی بی گل سرخ چقدر بی رنگ است/ گل لاله زیباس قرمز خوش رنگ است/ برگ سبز خورشید آبی اقیانوس/ پیرمرد دهقان توی دستش فانوس

یه همچین چیزی بود اشکال وزنی نداشت اشکال قافیه نداشت و حال و هوای خوبی داشت برایم سر خوردگی ایجاد شد دیگر شعر نگفتم تا سال 82. در یک جمع دوستانه برای تفریح رفته بودیم که شعری گفتم و ورق زندگی من را در زمینه ی ادبیات تغییر داد.

امشب از دلتنگی ام با ماه صحبت می کنم/ از دلم از این  غم جانکاه صحبت می کنم/ یوسف گم گشته ام امشب به یادت هستم/ از غم یک ماه در یک چاه صحبت می کنم….بواسطه ی این شعر به انجمن های ادبی راه پیدا کردم.

شکر خدا، چه در سطح استانی، چه در سطح ملی چند مقام کشوری معتبر در زمینه شعر بدست آوردم. یکی از آخرین هاش برگزیده برگزیدگان جشنواره سال 88 امام رضا بودم که هر سال برگزار می شد من در 8/8/88 که تولد امام رضا هم بود، مقام آوردم.

 

عناوین کسب شده در زمینه شاعری

– برگزیده جشنواره های دانش آموزی سال ۱۳۸۳ در اردبیل

– برگزیده شعر شاهد سال ۱۳۸۳ در زنجان

– برگزیده جشنواره شعر دفاع مقدس سال ۱۳۸۴ در ارومیه

– برگزیده جشنواره شعر کانونهای مساجد سال ۱۳۸۶ در کرمانشاه

– برگزیده جشنواره شعر کانونهای مساجد سال ۱۳۸۹در یاسوج

– برگزیده جشنواره سوختگان وصل در سالهای ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ در تهران

– برگزیده جشنواره شعر رضوی سال ۱۳۸۸ در بیرجند

 

علائق

عبدالله روا : پاستیل و ورزش را خیلی دوست دارم. سالیان زیادی رو از دوره نوجوانی تا سطح یک خورده حرفه ای تر از آماتور فوتبال بازی می کردم سابقه بازی تو لینگ زیر گروه ایران را هم دارم توی شهر خودمان بروجن بازی می کردم. در هر صورت یک عکس با لباس ورزشی دارم و خیلی پیگیر بودم خیلی هم علاقه مند بودم علاقه اصلیم این بود که یه روزی فوتبالیست بشم ولی خوب دیگه نشد نه فرصت پیگیریش بود نه شرایطش،حقیقتش فقط  زورم زیاد بود. من از همینجا به کلیه کسانی که دست و پاشان را شکستم تو فوتبال من معذرت می خواهم.

من در  درسم هم،همینطوری بودم کارنامه های تحصیلی من رو ببنید خندتون می گیره البته هیچ کدوم رو نگه نداشتم ولی اگر باشه یه جایی سه چهارتا درسم بیست بود هفت هشت تا دستم ده یازده دوازه.ورزشم بیست بود هنرم بیست بود ادبیاتم بیست بود انضباطم خیلی بد بود.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

14 + 20 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز