خانه » اخبار » زندگینامه فاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب + رسوایی پدرش صفدر حسینی

زندگینامه فاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب + رسوایی پدرش صفدر حسینی

زندگینامه فاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب + رسوایی پدرش صفدر حسینی

زندگینامه فاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب + رسوایی پدرش صفدر حسینی (3)

فاطمه حسینی دختر صفدر حسینی

زندگینامه فاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب + رسوایی پدرش صفدر حسینی (4) زندگینامه فاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب + رسوایی پدرش صفدر حسینی (2) زندگینامه فاطمه حسینی نماینده اصلاح طلب + رسوایی پدرش صفدر حسینی (1)

صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی و پدر فاطمه حسینی

 

فاطمه حسینی (متولد ۱۳۶۴) چهره سیاسی اصلاح طلب و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است او دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی است و دختر سید صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملیایران در دولت یازدهم و وزیر کار و وزیر اقتصاد دولت هشتم می‌باشد.

حواشی

فاطمه حسینی در یک جلسه رسمی‌ مجلس که محمود واعظی وزیر ارتباطات میهمان مجلس بود و گزارشی از روند وزارتخانه خود بیان می‌ کرد، به بهانه‌ی اعتراض به وزارت ارتباطات وقت گرفت، اما به جای صحبت در موضوع، در دفاع از پدرش، صفدر حسینی که در پی‌ رسوایی فیش‌های حقوقی مدیران دولتی ایران برکنار شده بود، و اتهامات مالی‌ خانواده اش‌ صحبت کرد. او همچنین از دولت خواست فضای مجازی را کنترل کند. علی مطهری رئیس موقت مجلس پس از چند بار تذکر، مجبور به قطع میکروفون او شد. این سخنرانی‌، به دلیل استفاده شخصی‌ از تریبون مجلس و زیر سوال بردن اعتبار لیست امید با انتقاداتی مواجه شد.

سوابق

  • عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان
  • عضو انجمن دوستی ایران اسپانیا
  • مشاور مالی شرکت صنایع سیمان
  • مشاور مالی نمایندگی بیمه ملت
  • مشاور مالی شرکت پترو دژ پارس

 

سید صفدر حسینی (زاده ۱۳۳۳ ایذه) سیاست‌مدار، اقتصاددان، مدرس دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است. وی در کابینه محمد خاتمی تصدی ورزات‌خانه‌های کار و امور اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی را بر عهده داشت. او پس از آغاز به کار دولت حسن روحانی با حکم وب به عنوان رئیس صندوق توسعه ملی ایران منصوب شد. حسینی در پی افشای دریافت‌های کلان حقوق و مزایای گروهی از مدیران دولتی، از سمت خود استعفا کرد.

حسینی دارای گرایش اصلاح‌طلبی و دارای سابقه عضویت در شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی است.او پدر سیده فاطمه حسینینماینده تهران در مجلس شورای اسلامی است

سید صفدر حسینی در سال ۱۳۳۳ در شهرستان لردگان متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی را در این شهر سپری کرد، سپس به اهواز نقل مکان نمود و در دبیرستان دکتر حسابی اهواز دیپلم خود را گرفت.

تحصیلات

او پس از دریافت مدرک کارشناسی اقتصاد و کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی از دانشگاه شیراز، فعالیت شغلی خود را در وزارت کشاورزی آغاز نمود. وی در سال ۱۳۷۴ با درجه دکتری از دانشگاه ساسکاچوان در رشته اقتصاد کشاورزی فارغ‌التحصیل شد. سپس کار خود را با عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران از سر گرفت.

فعالیت اجرایی و دولتی

حسینی در فاصله سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۶ مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه بود و در سال ۱۳۷۶ بعنوان استاندار چهارمحال و بختیاری منصوب شد. وی در سال ۱۳۷۹ معاون امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور شد و در سال ۱۳۸۰ در کابینه دوم سید محمد خاتمی، عهده‌دار وزارت کار و امور اجتماعی گردید. حسینی در سال ۱۳۸۳ نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی شد و تا پایان دولت خاتمی در این سمت بود. وی طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ ریاست صندوق توسعه ملی را برعهده داشت و به عنوان عضو هیئت علمی و استاد تمام دانشکده اقتصاد و توسعه کشاورزی،دانشگاه تهران فعالیت می‌کند.

زندگی شخصی

صفدر حسینی پدر سیده فاطمه حسینی است که در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۵ به عنوان نماینده تهران از لیست امید به مجلس راه یافت. در تیرماه ۱۳۹۵ ماجرای تأسیس یک دفتر صرافی توسط وی و همسرش در سال ۱۳۹۰ و استفاده از نوسانات نرخ ارز در رسانه‌ها و عرصه مجازی مطرح شد.

رسوایی حقوق و مزایای میلیونی

در ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ برخی منابع خبری در ایران در گزارشاتی از دریافت حقوق‌های میلیونی توسط وی بعنوان رئیس صندوق توسعه ملی و همچنین برخی معاونینش خبر دادند. وی که چندی بود حقوق میلیونی او خبر ساز شده بود در سال ۹۵ پرده از حقوق ۲۳۲میلیونی او برداشته شد
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

2 × چهار =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز