خانه » سرگرمی » پارتنر چيست / پارتنر چیه و کیست + معنی و تلفظ partner

پارتنر چيست / پارتنر چیه و کیست + معنی و تلفظ partner

 

زندگی پارتنری چیست پارتنر چیه پارتنر کیست پارتنر زبان چیست

کلمه پارتنر به انگلیسی (partner) به معنی : شریک ، همسر ، یار ، سهیم ، هم دست به کار میرود. به عنوان مثال در فرهنگ غربی وقتی دختر و پسری نامزد میشود یا قصد ادامه رابطه به جهت ازدواج و با هم بودن دارند پارتنر یکدیگر به حساب می آیند. یا زمانیکه شخصی را به تنهایی برای یک مهمانی دعوت کنند، ممکن است گفته شود: میتوانید یک پارتنر برای خود بیاورید. این یعنی آن شخص میتواند همراهی با خود برای مهمانی ببرد. این حالت در فرهنگ ایرانی نیز معنی دارد. گاهی اوقات وقتی شما به مهمانی دعوت میشوید ممکن است میزبان امکان آوردن همراه را به شما اطلاع دهد و به عنوان مثال شما با برادر، مادر ،خواهر و یا دوست خود به مهمانی بروید که در واقع برای خود پارتنر برده اید. 

اما مفهوم پارتنر در شرایطی که دو نفر کار مشخصی را به صورت شراکتی یا همکاری مستقیم انجام میدهند نیز به کار میرود. مثلا در دهه ۸۰ فیلم های سینمایی ایران نمایش دهنده این بود که : محمد رضا گلزار و مهناز افشار پارتنر هم بودند و حمید گودرزی و الناز شاکردوست پارتنر یکدیگر. پس در عرصه هنر افرادی که با یکدیگر و به کمک هم نقشی را ایفا میکنند و یا کار مشترکی را به سر انجام میرسانند پارتنر یکدیگر محسوب میشوند.

پارتنر به فردی که در یک شرکت با دیگری یا دیگران مشارکت می کند(به ویژه در شرایطی که ریسک و سود مشترک داشته باشند و هر شریک در سود کل شرکت مشترک است) نیز گفته میشود.شاید بتوان هم معنی پارتنررا در فارسی : همراه ، هم بازی ، شریک ، دوست فابریک و … دانست. اما به صورت کلی پارتنر یعنی شخصی که شما را همراهی میکند (که این همراهی مطابق توضیحات داده شده در بسیاری زمینه ها معنا دارد).

مترادف های پارتنر بودن

پارتنر : همکار، رفیق، هم تیمی، شریک تجاری ، شریک مدیریتی ، شرکای جرم و جنایت ، شریک زندگی

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

10 + ده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز