خانه » گالری عکس » عکس همسر و دختر وینفرد شفر + بیوگرافی شفر مربی استقلال

عکس همسر و دختر وینفرد شفر + بیوگرافی شفر مربی استقلال

 

وینفرد شفر وینفرد شفر

 

وینفرد شفر  مربی ۶۷ ساله آلمانی متولد ۱۰ ژانویه ۱۹۵۰ شهر ماین آلمان غربی است. شفر چهارمین فرزند خانواده از یک خانواده پنج نفری است. شفر پیش از تبدیل شدن به یک مربی فوتبال، یک هافبک موفق بود. وینفرد شفر یکی از ۱۱ سرمربی آلمانی است که نامش در بین ۵۸ سرمربی با بیش از ۱۰۰ تجربه سطح ملی مطرح است. شفر در پست هافبک در تیم هایی همچون مونشن گلادباخ، کیکرز اوفن باخ و کارلسروهه بازی و در ۴۳۸ بازی  ۶۲ گل به ثمر رسانده است. وینفرد شفر آلمانی در سال ۱۹۷۰ با مونشن گلادباخ قهرمان بوندس لیگا و جام حذفی آلمان هم در همان سال ولی با تیم کیکرز اوفن باخ قهرمان شد. شیفرد از سال ۱۹۸۲ در حالیکه هنوز ۳ سال از دوران بازی اش مانده بود به مربیگری پرداخت، او در مونشن گلادباخ هم بازی می کرد و هم مربی تیم دوم مونشن گلادباخ بود.

 

وینفرد شفر، مربی آلمانی مدتی در مونشن گلادباخ، کارلسروهه، اشتوتگارت و تنیس بورسیا برلین مربیگری کرد تا اینکه به مربیگری کامرون منصوب شد. شفرد همچنین در تیم های الاهلی و العین مربیگری کرد وپس از آن به اف کی باکو رفت، در سال ۲۰۱۱ به تایلند و مجددا به جرگه سرمربیان ملی پیوست. سپس شفرد،مربی موانگ تن یونایتد تایلند شد و از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ نیز مربی جامائیکا بود. وینفرد شیفر ۱۰۸ بار در عرصه ملی مربیگری کرده و صاحب ۴۲ پیروزی شده است . به ترتیب رتبه های ۵۳، ۵۸ و ۵۳ را در بین ۵۸ مربی که تجربه ۱۰۰ بازی ملی را دارند. البته او هنوز فرصت دارد تا رتبه خود را بهبود دهد و آمار او در دیدارهای رسمی بهتر است، شفر در ۵۹ بازی رسمی صاحب ۲۲ برد شده است . به نوعی می توان چنین نتیجه گرفت که شیفر چندان موفق عمل نکرده، اما انجام بیش از ۱۰۰ بازی ملی، مربیگری در سه قاره، قهرمانی در جام ملتهای آفریقا و نایب قهرمانی جام کنفدراسیونها با کامرون، قهرمانی در جام کشورهای حوزه کارائیب و نایب قهرمانی گلدن کاپ با جامائیکا، نشان می دهد در کل مربی تاثیرگذاری بوده است.

وینفرید شیفر یک بار نیز نامزد دریافت جایزه CAF Coach of the Year شد و جایزه را دریافت کرد.

 

افتخارات (وینفرد شفر):

 • قهرمان جام اینتر توتو با کارلسروهه (۱۹۹۶)
 • قهرمانی جام ملتهای آفریقا با کامرون (۲۰۰۲)
 • نایب قهرمانی جام کنفدراسیونها با کامرون (۲۰۰۳)
 • قهرمانی لیگ امارات با الاهلی (۲۰۰۶)
 • قهرمانی سوپر جام امارات با العین (۲۰۱۰)
 • قهرمان جام کشورهای حوزه کارائیب با جامائیکا (۲۰۱۴)
 • نایب قهرمان گلدن کاپ با جامائیکا (۲۰۱۵)

 

 

شروع حرفه ای فوتبال وینفرد شفر

فوتبال حرفه اش را با تیم شهر خود بنام  TuS Mayen شروع کرد و تا ۱۸ سالگی در این تیم بود. سپس در سال ۱۹۶۸ به تیم مونش گلادباخ پیوست و همراه این تیم عنوان قرهمانی لیگ بوندسلیگا را کسب کرد او همان سال به تیم آفنباخ پیوست و توانست با این تیم در جام حذفی نیز قهرمان شود.

 

حضور شفر در بوندسلیگا

وینفرید شیفر ، هافبک موفق آلمانی، در ۴۵۰ بازی بوندسلیگا  توانست ۴۶ گل به ثمر برساند.

 

دوران فوتبالی و شروع مربیگری وینفرد شفر

وینفرید شفر بعد از بروسیا مونشن‌ گلادباخ و آفنباخ به تیم کارلسروهه پیوست و تا سال ۱۹۷۷ در این تیم بود، پایان دوران حرفه ای بازیکنی اش را از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۵ در تیم اول خود بروسیا مونشن‌گلادباخ به پایان رساند

 

ازدواج و فرزندان شیفر

شفر در سال ۱۹۷۱ با دختری بنام آنجلیکا ازدواج کرد، حاصل ازدواج شیفر و همسرش دو فرزند است.

 

همسر وینفرید شفر

همسر وینفرید شیفر : «من می دانم که این بسیار دشوار است که با یک مرد که همیشه در حال کار است و اغلب در منزل نیست زندگی کنید خیلی از آنجلیکا سپاسگزارم که شما همیشه صمیمی بودید و از دو فرزند فوق العاده مراقبت می کردید شما مجبور بودید همزمان مادر و پدر باشید.  بیشتر از هر چیز، از شما سپاسگزارم که هرگز به شایعات احمقانه در مورد من نه گفتید، ازدواج و بودن با شما بهترین اتفاق زندگی من است.»

 

 

زندگی وینفرید شیفر و شورای شهر

شفر نزدیک به ۲۵ سال از در شهر  Ettlingen نزدیک Karlsruhe زندگی می کند. در سال ۲۰۰۴ با رای اکثریت به شورای شهرداری الیتینگن انتخاب شد اما در انتخابات ۲۰۰۹ دوباره نتوانست به این عنوان دست پیدا کند.

 

افتخارت دوران مربیگری وینفرید شیفر

 • تیم ملی کامرون : جام ملت های آفریقا را در سال ۲۰۰۲ با کامرون به دست آورد
 • تیم باشگاهی الهلی : در سال ۲۰۰۶، او در مسابقات قهرمانی ملی امارات متحده عربی با باشگاه فوتبال الاهلی قهرمان شد
 • تیم ملی جامائیکا : در ماه ژوئن ۲۰۱۵ در کوپا امریکا، جامائیکا عملکرد فوق العاده ای را انجام داد، که در همان گروه با قدرت های منطقه ای آرژانتین و اروگوئه همگروه بود که تنها با یک گل شکست خورد، در همان سال به فینال جام طلا با شکست تیم ملی آمریکا رسید

 

 

وینفرد شفر سرمربی استقلال

بعد از نتایج ضعیف منصوریان در تیم استقلال تهران، این باشگاه مذاکراتی با این مربی نام آشنا شروع کرد، افتخاری مدیر عامل باشگاه نیز در دبی به دیدار وی رفت و گفته می شود مذاکرات نهایی با وی صورت گرفته است. وینفرد شفر کسی است که ظاهرا آبی ها رویش نظر مثبتی دارند. اینطور که خبر رسیده حسن روشن هم سفت و سخت حامی اوست. روشن از سال ها قبل شفر را می شناسد، از زماینکه هنوز با باشگاه الاهلی همکاری می کرد. آنوقت ها شفر سرمربی تیم اول باشگاه بود و توانست این تیم را قهرمان لیگ امارات کند. روشن به سبک کاری این آلمانی علاقه زیادی داشت و حالا در کمیته فنی تاکید دارد برای نیمکت استقلال او را بیاورند. شفر در الاهلی سرمربی فرهاد مجیدی هم بود.

 

 

کارنامه و سوابق وینفرد شیفر

 • کامرون : Schäfer جام ملت های آفریقا را در سال ۲۰۰۲ با کامرون به دست آورد.
 • الاهلی : در سال ۲۰۰۶، او در مسابقات قهرمانی ملی امارات متحده عربی با باشگاه فوتبال الاهلی پیروز شد. او سپس از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ برای تیم لیگ امارات متحده عربی بازی کرد.
 • FK باکو : در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۰ Schäfer یک قرارداد دو ساله با FK باکو امضا کرد. در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۱ قراردادش پایان یافت.
 • تایلند : در ژوئن ۲۰۱۱ Schäfer به عنوان مدیر تایلند در یک قرارداد سه ساله استخدام شد. در ژوئن ۲۰۱۳، Schäfer و انجمن فوتبال تایلند به طور متقابل موافقت کردند که قرارداد را لغو کنند.
 • جامائیکا : در ژوئیه ۲۰۱۳، اعلام شد که Schäfer به مربی جدید جامائیکا تبدیل خواهد شد Schäfer با جامائیکا وین بلین کمک خواهد شد. در ماه ژوئن ۲۰۱۵ در Copa América، جامائیکا عملکرد فوق العاده ای را اجرا کرد، که در همان گروه به عنوان قدرت های منطقه ای آرژانتین و اروگوئه، که هر دو با یک هدف تنها جامائیکا را شکست دادند. بلافاصله پس از آن، در ۲۰۱۵ ژوئیه ۲۲، تیم Schäfer به فینال جام طلای پس از ضرب و شتم علاقه مند به مسابقات به ایالات متحده رسید.
 • در فوریه ۲۰۱۷ او یکی از تعدادی از مدیران در فهرست کوتاهی برای نقش مدیر تیم ملی رواندا بود.
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

چهار × دو =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز