خانه » گالری عکس » بیوگرافی مریم و حسین فریدون پدرش + عکس همسر و ماجراهای برادر رئیس‌جمهور

بیوگرافی مریم و حسین فریدون پدرش + عکس همسر و ماجراهای برادر رئیس‌جمهور

 

 

 حسین فریدون فرار کرد همسر حسین فریدون بازداشت حسین فریدون تحصیلات حسین فریدون پسر حسین فریدون فرار حسین فریدون حسین فریدون برادر رئیس جمهور طاهره فریدون سکینه پیوندی  حسین فریدون فرار کرد همسر حسین فریدون بازداشت حسین فریدون تحصیلات حسین فریدون پسر حسین فریدون فرار حسین فریدون حسین فریدون برادر رئیس جمهور طاهره فریدون سکینه پیوندی  حسین فریدون فرار کرد همسر حسین فریدون بازداشت حسین فریدون تحصیلات حسین فریدون پسر حسین فریدون فرار حسین فریدون حسین فریدون برادر رئیس جمهور طاهره فریدون سکینه پیوندی  حسین فریدون فرار کرد همسر حسین فریدون بازداشت حسین فریدون تحصیلات حسین فریدون پسر حسین فریدون فرار حسین فریدون حسین فریدون برادر رئیس جمهور طاهره فریدون سکینه پیوندی

دستیار ویژه رئیس جمهور ایران    مشغول به کار  ۲۰ مهر ۱۳۹۲ – تاکنون
مشاور رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مشغول به کار ۱۳۷۱ – ۱۳۹۲
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی
فرماندار کرج
فرماندار نیشابور
حزب سیاسی جناح اعتدال‌گرایان جمهوری اسلامی ایران

حسین فریدون متولد ۱۳۴۲ در سرخه است که برادر و دستیار ویژه حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران، مشاور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، از اعضاء تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای ایران و گروه ۵+۱ است. او در اوایل انقلاب ۱۳۵۷ ایران فرماندار نیشابور و کرج و پس از آن سفیر ایران در مالزی بوده است.  او در اغلب جلسات هیئت دولت شرکت کرده و در اغلب موارد در کنار حسن روحانی دیده می‌شود. او تسلط کامل به زبان انگلیسی دارد.

 

حسین فریدون، پیش از انقلاب، در کنار حسن روحانی مشغول مبارزه علیه دودمان پهلوی بوده است. حسن روحانی در بخشی از کتاب خاطرات خود در مورد برادرش می‌نویسد:

حسین فریدون پیش از انقلاب در مبارزه علیه رژیم پهلوی همواره پیشگام بوده و جز فعالین این عرصه به شمار می‌رفته است؛ حسین آقا همچنین در زمان بازگشت حضرت امام به کشور در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷، جزء تیم حفاظتی و امنیتی بوده است و مسئولیت برقراری نظم و مدیریت مراسم انتقال امام از فرودگاه به بهشت زهرا را بر عهده داشته است.

بر اساس خاطرات حسن روحانی، حسین فریدون در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ در زمان بازگشت سید روح‌الله خمینی به ایران، جزء تیم حفاظتی و امنیتی بوده و مسئولیت برقراری نظم و مدیریت مراسم انتقال سید روح‌الله خمینی از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به بهشت زهرا را بر عهده داشته است.

در بازه یازده روزه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به وظایف حفاظتی و امنیتی خود در نگهداری از زندانیان سیاسی و اعضای ارشد ساواک، مشغول بوده است.

 

حسین فریدون پس از انقلاب اسلامی

پس از انقلاب، او به عنوان فرماندار نیشابور و پس از آن به عنوان فرماندار کرج منصوب شد. پس از حضور در دوران جنگ ایران و عراق وارد وزارت امور خارجه ایران شده و از آنجا به مدت ۸ سال به عنوان سفیر ایران در مالزی منصوب شد. سپس، به مدت چند سال به عنوان یکی از نمایندگان ایران در سازمان ملل متحد و بعد از آن به عنوان مشاور وزیر امور خارجه فعالیت کرد.  وی پس از بازگشت به ایران، به عنوان مشاور رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد و تا مهر ۱۳۹۲ در این مقام حضور داشت.

 

حسین فریدون در دولت 11 هم دولت حسن روحانی

آغاز به کار دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران، پس از مدتی حسین فریدون به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور منصوب شد و کمی بعد در جریان مذاکرات لوزان و وین تیم مذاکره کننده هسته‌ای پیوست  و تا پایان مذاکرات و انعقاد برنامه جامع اقدام مشترک، در جلسات مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج بعلاوه یک حضور داشت.

وزارت امور خارجه ایران، علت حضور او را انجام مشورت‌ها و هماهنگی‌های لازم در طول مذاکرات ذکر کرد. آقای فریدون در نقش دستیار ویژه رئیس‌جمهور در پایان هر روز گزارش مذاکرات را مستقیماً به حسن روحانی اطلاع می‌داده و اگر در میانه مذاکرات نیازی به کسب نظر رئیس‌جمهور باشد از طریق حسین فریدون انجام می‌شده است.

در ۱۷ آذر ۱۳۹۴ و به دنبال عمل جراحی پای مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی و از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات ۱۳۸۸ که در حبس خانگی به سر می‌برد، به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به دیدار وی رفته و از او عیادت نمود.

حسین فریدون فرار کرد همسر حسین فریدون بازداشت حسین فریدون تحصیلات حسین فریدون پسر حسین فریدون فرار حسین فریدون حسین فریدون برادر رئیس جمهور طاهره فریدون سکینه پیوندی

 

مریم فریدون، دختر غرب نشین برادر روحانی است. سایت آمریکایی “بیزینس اینسایدر” درباره او می نویسد: “مریم فریدون دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه کلمبیای آمریکا بوده و پس از آن با دریافت بورس تحصیلی موسوم به لرد دارندورف Lord Dahrendorf (جامعه‌شناس انگلیسی – آلمانی 1929-2009) توانسته در کالج مشهور مدرسه اقتصاد لندن London School of Economics مشغول به تحصیل شود. این بورس، در قالب بورسیه‌هایی که دویچه بانک آلمان Deutsche Bank به دانشجویان کشورهای در حال توسعه و نوظهور اعطا می‌کند، به مریم فریدون داده شده است. هدف از اعطای این بورس تحصیلی کمک به دانشجویان نیازمند کشورهای در حال توسعه است و بر همین اساس، اعطای آن به دختر بردار رئیس‌جمهور ایران که وضع مالی مناسبی دارد، تعجب‌برانگیز است.”

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور پس از اظهارات سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی درباره ارتباط فریدون با فردی به نام «شب‌دوست مالامیری» یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی، از این نماینده مجلس به دادسرا شکایت کرده است.

+جزئیاتی از ارتباطات «مالامیری» با برادر رئیس‌جمهور

این شکایت از سوی دادسرا به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع شده تا بررسی شود که قرار است در جلسه امروز (چهارشنبه 30 فروردین) این هیئت به شکایت فوق رسیدگی کند.

سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، شکایت حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور از وی را تایید کرد.

 

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود، در پاسخ به سوالی، ضمن تأیید این خبر گفت: در خصوص ایشان چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی هم که مرتبط بودن تحقیق شد. برخی افراد بازداشت هستند. دیروز برای ایشان قرار تامین صادر شد.

وی ادامه داد: چون قرار تامین را دیروز تامین نکردند به زندانی معرفی شد اما اگر قرار را تامین کنند آزاد می‌شوند. قرار بازداشت موقت نیست.

حسین فریدون برادر حسن روحانی رئیس جمهوری است.

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

10 − چهار =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز