خانه » سرگرمی » باز کردن و مشاهده فایل ورد آفیس محافظت شده + نکات کلیدی

باز کردن و مشاهده فایل ورد آفیس محافظت شده + نکات کلیدی

 

 غیر قابل ویرایش فایل ورد ویرایش فایل ورد قفل شده ویرایش فایل ورد غیر قابل ویرایش ثابت كردن متن در ورد باز كردن قفل فايل word ویرایش متن در ورد ویرایش فایل ورد قفل شده 2007

 

آشنایی با حالت محافظت شده یا Protected View فایل های آفیس

به طور مثال وقتی فایل وردی را دانلود و باز می کنید به صورت پایه در حالت محافظت شده باز خواهد شد.یک نوار پیام زردرنگ در قسمت بالای ورد نمایش داده می شود و به شما می گوید که در حالت حفاظت شده قابلیت ویرایش وجود ندارد.این حالت به حفاظت سیستم شما در برابر فایلهای مخرب کمک میکند.به عنوان مثال فایل مخرب Dridex می تواند در فایلهای ورد وجود داشته باشد و اگر از حالت حفاظت شده برای ویرایش ورد خارج شوید ممکن است بتواند به سیستم شما حمله کند.

 

برای مدیریت تنظیمات حالت Protected، می توانید به File>Options>Trust Center>Trust Center Setting>Protected View بروید و مطمئن شوید که گزینه های آن فعال باشند.

 

فعال نکردن ماکروها

بهتر است ماکروها (ماکرو های یک وظیفه یا دستور را در فایل های آفیس اجرا میکنند) را تا وقتی از مطمئن بودن منبع فایل آگاه نشده اید فعال نکنید.ماکروها به دلیل اینکه به فایلهای ورد اضافه می شوند می توانند مخرب باشند.بیشتر فایلهای مخرب در گذشته از طرق همین ماکروها به کامپیوترها حمله کرده اند.

اگر فایلی همراه با ماکرو را باز کردید و خواستید آنرا ویرایش کنید پیام امنیتی Security Warning با موضوع غیر فعال شدن ماکروها نمایش داده می شود.بهتر است پس از اطمینان کامل از بی خطر بودن فایل ماکروها را فعال کنید.دکمه Enable Content ماکروها را در فایل ورد فعلی فعال میکند و ممکن است باعث به خطر افتادن سیستم شود. توجه کنید که همیشه خطر در دام افتادن بد افزار و باج افزار برای همه کاربران وجود دارد.

 

برای مدیریت امنیت ماکروها می توانید به مسیر File>Option>Trust Center>Trust Center Settings>Macro Settings بروید.گزینه ای که به صورت پیش فرض فعال است  “Disable all macros with notification” است که مانع اجرای ماکروها و نمایش پیام زردرنگ می شود.می توانید گزینه “Disable all macros without notification” را فعال کنید.

 

آپدیت نگه داشتن مایکروسافت ورد

به روز بودن مایکروسافت آفیس و سیستم عامل و سایر برنامه ها بسیار مهم هستند.آفیس برای از بین بردن مشکلات برنامه های خود به صورت معمولا به روز رسانی هایی را انجام می دهد.در ویندوز ۷ گزینه ای با عنوان  “Give me updates for other Microsoft products when I update Windows” در Windows Update وجود دارد که پس از به روز رسانی ویندوز آفیس را نیز به روز رسانی میکند.

آپدیتهای امنیتی فقط برای آفیس های ۲۰۱۰،۲۰۱۳،۲۰۱۶ و آفیس ۳۶۵ وجود دارد و برای آفیس ۲۰۰۷ و قدیمی تر دیگر به روز رسانی در این زمینه صورت نمی گیرد زیرا آفیس هر نسخه را تا ۱۰ سال پس از انتشار پشتیبانی میکند.

 

در سیستم عامل مک،یرنامه آفیس را باز کنید و به مسیر  Help>Check for Updates برای به روز رسانی بروید.گزینه “Automatically Download and Install” را انتخاب کنید تا آپدیتهای آفیس خود به خود نصب شوند.

 

باز کردن فایلهای مشکوک با برنامه های دیگر

اگر فایل آفیسی دارید که میخواهید آنرا ببینید و یا ویرایش کنید اما در ورد آلوده بودن آن به فایلهای مخرب شک دارید بهتر است آنرا در برنامه های دیگر باز کنید.به عنوان مثال،می توانید فایل را در  Microsoft OneDrive  آپلود کنید و به صورت آنلاین در آفیس باز کنید.یا اینکه آنرا روی گوگل درایو آپلود کنید و در گوگل Docss آنرا باز کنید.این دو برنامه های تحت وبی هستند که می توانید فایلها را بدون آسیب رسیدن به سیستمتان در آنها باز کنید.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

پنج + شانزده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز